Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Matura 2010 biologia: ODPOWIEDZI, pytania i ARKUSZE

Utworzony przez ~ktos~, 10 maja 2010 r. o 11:06 Powrót do artykułu
Uniwerek Medyczny w Poznaniu..no to chyba pilęgniarstwo jakieś skoro po samej biologii wnioskujesz,że się dostaniesz..Chemii i fizyki pewnie nie piszesz.. rozszerzenie: Jaką substancje napisaliście w tym zad z sokiem z kapusty,gdzie dodało się drożdże i cukier? Co tam zachodzi,że zmienia się środowisko..ja napisałam,że dysocjacja,powstają jony wodorowe,obnizają pH..czyli źle;)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
kingula napisał:
mi tak samo wyszlo bo niektorzy mowili odemnie ze szkoly ze powinno wyjsc dziewczynka 0% a chlopiec 25% bo dzieli to na 4 mozliwosci?? a inni co mysla o zad. krzyzowka?
ja ma 50% i 50%, nie wieem, masakra
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Patric napisał:
a powiedzcie mi jeszcze jedno, jezeli mozecie:) matma i angielski poszly mi dobrze, boje sie z polskim, bo nie wiem czy trafie w klucz. jezeli nie zdam polskiego i biologii to moge poprawiacw sierpniu polski, czy jak dwa przedmioty to juz nie?
wtedy poprawiasz w sieprniu polski a biol za rok jesli chcesz bo nie musisz jej zdac jesli to dodatkowy przedmiot
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Rozumiem, że idąc dalej Twoim tokiem myślenia, można dojść do wniosku, że każdy kto obleje lub zda nieciekawie i nie dostanie się w tym roku na studia, jest dobrym i pełnym szacunku do ludzi człowiekiem? Tylko pozazdrościć. tez chyba nie pójdę w tym roku żeby do tej grupy dołączyć :]
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a kto jest taki hardy i powie mi jaka odpowiedz powinna być z ta małopłytkowością? chodziło o to ze mała ilość trombocytów = małej liczbie serotoniny wydzielanej przez trombocyty? i ze w wyniku tego pękające naczynia krwionośne nie obkurczają się i dochodzi do krwawień? z początku napisałem ze jest to problem z krzepnięciem krwi ale potem przemyślałem swoja odpowiedz bo gdyby w organizmie doszło do krzepnięcia krwi to mógł by powstać skrzep który mógłby się dostać wraz z krążąca krwią do innych naczyń krwionośnych zatykając ich światło i w wyniku tego mogło by dojść do zatoru wiec te odpowiedz odrzuciłem. co sadzicie o tym pytani może ktoś zna prawidłową odp?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
100% napisał:
Wyrażam swoją radość w związku z tą maturą - co w tym złego? Myślałem że to forum dla wszystkich zdających maturę z biologii, a nie tylko dla użalających się niezadowolonych.
w porządku. życze ci tylko abys sie nie przeliczył :]
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
kiedy bedą odpowiedzi??
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Rozszerzona była typowo na myślenie... moim zdaniem trudna bo wymygala bardzo precyzyjnych odpowiedzi az sie boje sprawdzać poprawne odp... po drugie było za mało czasu! liczyłam na bardziej wiedzowe pytania... jak Wasze opinie?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Maturzystka:) napisał:
Uniwerek Medyczny w Poznaniu..no to chyba pilęgniarstwo jakieś skoro po samej biologii wnioskujesz,że się dostaniesz..Chemii i fizyki pewnie nie piszesz.. rozszerzenie: Jaką substancje napisaliście w tym zad z sokiem z kapusty,gdzie dodało się drożdże i cukier? Co tam zachodzi,że zmienia się środowisko..ja napisałam,że dysocjacja,powstają jony wodorowe,obnizają pH..czyli źle;)
tam zachodzi oddychanie komórkowe beztlenowe a związek to CO2 bo on z wodą tworzy kwas węglowy i zakwasza srodowisko ale nie wiem czy dobrze
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ZADANIE Z KAPUSTĄ Z ROZSZERZONEGO : wg. mnie jest to fermentacja alkoholowa podczas której powstaje CO2, który w kontakcie z wodą daje odczyn kwasowy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A ten grot przy slimaku to narysowaliście do góry czy do dołu?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
no napiszcie coz ta kapusta, bo ja napisalem, ze ta substancja co sie rozpuszcza w wodzie to wodor, pewnie totalna glupota, ale jak tam powinno byc?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tez napisałam o fermentacji z tymi drożdżami
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Karola napisał:
A ten grot przy slimaku to narysowaliście do góry czy do dołu?
do góry
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
krzyżówka wyszła dla dziewczynki 0% a dla chłopca 50% bo p: XDXd x XDY- f1: XDXD; XDXd, XDY-, XdY- czyli 2 chłopców z czego jeden chory drugi zdrowy czyli 50 % u dziewczynki 0% a 50% na nosicielstwo ale o nosicielstwo nie pytali.... nie wiem co tu dzielić prze 4?:/
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A w zad 1 na rozszerzeniu.. ja napisałam,że ta po lewej stronie dzieli się mejotycznie i powstają kom. ze zmniejszonym o połowę materiałem genetycznym a ta po prawej,że dzieli się mitotycznie i ilość materiału genetycznego w stosunku do maciezystej się nie zmienia..O to tam chodziło?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A to dobrze na 100% do gory? Bo ja sie sporo nad tym zastanawiałam i stawiałam swoje teorie i tez do gory narysowalam ;d
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
~Maturzystka~ napisał:
A w zad 1 na rozszerzeniu.. ja napisałam,że ta po lewej stronie dzieli się mejotycznie i powstają kom. ze zmniejszonym o połowę materiałem genetycznym a ta po prawej,że dzieli się mitotycznie i ilość materiału genetycznego w stosunku do maciezystej się nie zmienia..O to tam chodziło?
tam nie bylo sprecyzowane ze to podzial mejotyczny, byl to taki sam jak wyzej wiec mozna bylo jedynie wysnuć ze byl to podział komórkowy, a drugie to zroznicowanie tkanek bo wygladala nieco inaczej od macierzystej
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
tak,do góry po tam była podpisana komora a krew przecież z komory wychodzi a nie do niej wchodzi;)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
mateusz27 napisał:
krzyżówka wyszła dla dziewczynki 0% a dla chłopca 50% bo p: XDXd x XDY- f1: XDXD; XDXd, XDY-, XdY- czyli 2 chłopców z czego jeden chory drugi zdrowy czyli 50 % u dziewczynki 0% a 50% na nosicielstwo ale o nosicielstwo nie pytali.... nie wiem co tu dzielić prze 4?:/
dzieki za odp. mi tez sie wydaje ze tak powinno byc. tylko zastanawiam sie czy pytanie nie brzmialo ile % CAŁEGO rodzenstwo (czyli ze 100% ) wtedy moglo wyjsc 25% chlopcow...(lczac nie z samych chlopcow tylko wszystkich dzieci..) o rety jak to tez bede miala zle:( ;/;/
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 5 z 26

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...